Ndërlidhjet

HAGË


Në Tribunalin e krimeve të luftës për ish Jugosllavinë filloi procesi ndaj Milan Martiç, i cilësuar si presidenti i serbëve kroatë. Martiç akuzohet për krime lufte dhe krime kundër civilëve në konfliktet në Kroaci dhe Bosnje në vitet 90-ta.
XS
SM
MD
LG