Ndërlidhjet

KUALA LUMPUR


Presidenti i Rusisë Vladimir Putin dhe kryeministri i
Kinës Wen Jiabao, ranë dakord të punojnë bashkë për eliminimin e dëmeve nga ndotjet toksike, të cilat nga Kina përmes lumit Amur po i afrohen kufirit me Rusinë. Duke folur pas takimit në Kuala Lampur, Putin tha se dy liderët janë dakorduar të forcojnë bashkëpunimin në mbrojtjen e mjedisit.
XS
SM
MD
LG