Ndërlidhjet

ROMË


Një rrjet mafioz që merrej me trafikim të armëve dhe prostitucion është shpartalluar në operacionet që u kryen në 6 vende, e që rezultuan me 80 të arrestuar, njoftoi policia italiane.
Pjesa më e madhe arrestimeve u kryen në Itali dhe në Shqipëri, kurse tjerat në Gjermani, Ukrainë, Kosovë dhe Kroaci, në kuadër të operacionit "Haremi".
Policia tha se profitet nga rrjeta kriminale shkonin për mafjen e Kalabrisë në Itali.
XS
SM
MD
LG