Ndërlidhjet

MOSKË


Aktivistë për të drejtat e njeriut thanë se ksenofobia në rritje në Rusi paraqet kërcënim real për përplasjet ndër-etnike.
Në një konferencë kushtuar racizmit, ksenofobisë dhe neo-nazizmit, kreu i Byrosë moskovite për të Drejtat e Njeriut Aleksandr Brod tha se grupet radikale po bëhen gjithnjë e më aktive dhe i akuzoi autoritetet se luajnë në letrën e paragjykimeve në shoqëri.
XS
SM
MD
LG