Ndërlidhjet

PRISHTINË


Në ditën e dytë të qëndrimit në Kosovë, zëvendësi i të dërguarit të posaçëm të Kombeve të Bashkuara për statusin e Kosovës Albert Rohan, ka takuar sot kryeministrin Bajram Kosumi, kryetarin e Kuvendit Nexhat Daci, liderin e Partisë Demokratike Hashim Thaçi, dhe Goran Bogdanoviç, një nga përfaqësuesit e serbëve të Kosovës dhe anëtar i delegacionit të Serbisë në bisedimet për statusin.
Bëhet e ditur se temë kryesore e takimeve të sotme ishtë çështja e decentralizimit.
XS
SM
MD
LG