Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

PRISHTINË


Kryetarja e Kuvendit të Shqipërisë Jozefina Topalli edhe një herë e ka përsëritur qëndrimin se Shqipëria mbështet pavarësinë e Kosovës.
Topalli, e cila qëndron për vizitë dyditëshe në Kosovë, ka takuar sot zëvendës shefin e UNMIK-ut Larry Rosin, ndërsa pas takimit me homologun e saj Nexhat Daci, ajo tha se pavarësia evropiane e Kosovës do të ndodhë shumë shpejt.
Nesër Topalli do të zhvillojë takime me liderët e institucioneve dhe të partive politike të Kosovës.
XS
SM
MD
LG