Ndërlidhjet

HAGË


Trupi gjykues i Tribunalit të Hagës vendosi të mos e veçojë gjykimin e Sllobodan Millosheviqit për krimet e luftës në Kosovë, nga akuzat për krimet në Bosnje dhe Kroaci.
Gjykata njëherit e refuzoi propozimin e Millosheviqit që t'i vazhdohet koha për të paraqitur dëshmitarët e mbrojtjes. Deri tash Millosheviqi ka harxhuar rreth 3/4 e kohës së caktuar për mbrojtjen.
XS
SM
MD
LG