Ndërlidhjet

TEHERAN


Presidenti i Iranit Mahmoud Ahmadinejad e përshkroi sot Holokaustin si "mit". Ai gjithashtu përsëriti se hebrenjt duhet të zhvendosen dikund tjetër: në Evropë, Shtetet e Bashkuara, Kanada, ose në Alaskë.
Deklaratat e mëhershme të tij për "zhvendosjen e Izraelit në Evropë", janë dënuar nga Kombet e Bashkuara dhe liderë të tjerë botëror.
Sot, Ministria e Jashtme e Izraelit i cilësoi komentet e presidentit të Iranit, si "ekstremiste".
XS
SM
MD
LG