Ndërlidhjet

XHAKARTË


Organizata Oxfam International tha se rreth 1.5 milionë njerëz ende janë të pastrehë, një vit pas cunamit në Azi. Në raportin e fundit, organizata vlerësoi se në tri vendet më të goditura: Indonezi, Shri Lankë dhe Indi, duhen rreth 308.000 shtëpi për të mbijetuarit. Së paku 216.000 persona vdiqën, apo konsiderohen të zhdukur në 12 vendet e goditura nga cunami.
XS
SM
MD
LG