Ndërlidhjet

MITROVICË


Lista Serbe për Kosovën dhe Metohinë, e cila udhëhiqet nga deputeti i Kuvendit të Kosovës Oliver Ivanoviq, ka kërkuar sërish prej autoriteteve të Beogradit që të zgjerojnë delegacionin shtetëror për statusin e Kosovës me përfaqësues të serbëve që jetojnë në jug të Kosovës.
XS
SM
MD
LG