Ndërlidhjet

VJENË


Përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri Havier Solana tha se shpreson që liderët e BE-së do të zgjidhin mosmarrëveshjet për buxhetin. Këto komente ai i bëri pas takimeve me liderët e Austrisë, vend i cili me 1 janar merrë kryesimin e radhës së BE-së. Në këto takime u diskutua edhe rreth bisedimeve për statusin e Kosovës.
XS
SM
MD
LG