Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretarja amerikane e Shtetit Condoleezza Rice kërkoi shtimin e presionit ndërkombëtar ndaj Iranit, për të ndaluar, atë që e cilësoi" përpjekje për destabilizimin e Irakut". "Mendoj se duhet të thuhet se Irani është problem për stabilitetin dhe demokratizimin në Lindjen e Mesme. Bashkësia ndërkombëtare duhet të gjej rrugë për t'u marrë me këtë problem" tha Rice.
XS
SM
MD
LG