Ndërlidhjet

TEHERAN


Presidenti i Iranit Mahmoud Ahmadinejad e përshkroi sot Holokaustin si "mit". Ai tha se nëse Holokausti ka ndodhur, Izraeli duhet të zhvendoset nga Lindja e Mesme.
"Nëse ju keni pranuar një krim të tille, atëherë do të jetë mirë nëse i jepni një pjese të tokës suaj në Evropë, Shtetet e Bashkuara, Kanada, ose në Alaskë, ku ata mund të krijojnë një shtet për veten e tyre"-tha presidenti i Iranit. Qëndrimi i Amadinejadit është dënuar dhe nga Gjermania, BE dhe Kombet e Bashkuara.
XS
SM
MD
LG