Ndërlidhjet

BEIRUT


Në Liban iu dha sot lamtumira e fundit deputetit dhe gazetarit Gibran Tueni, i cili u vra ditët e fundit nga një shpërthim, në Beirut. Ai njihej si kundërshtar i fortë i ndërhyrjes së Sirisë në Liban. Mijëra persona morën pjesë në ceremoni. Shumë politikanë nga Libani kanë fajësuar Sirinë për vrasjen, mirëpo Damasku i ka mohuar akuzat.
XS
SM
MD
LG