Ndërlidhjet

ISLAMABSAD


Ministri i jashtëm iranian Manoucher Mottaki ka mbërritur në Pakistan për të diksutuar rritjen e bashkëpunimit mes Iranit dhe Pakistanit. Gjatë vizitës dy ditore ai do të takojë presidentin Musharaf dhe kryeministrin Aziz. Në takime do të trajtohet dhe programi bërthamor i Iranit.
XS
SM
MD
LG