Ndërlidhjet

PRISHTINË


Në përfundim të vizitës së saj në Kosovë, kryetarja e Kuvendit të Shqipërisë Jozefina Topalli, ka deklaruar se Shqipëria mbështet pavarësinë e Kosovës brenda kufijve të tashëm ekzistues. Topalli ka takuar sot kryetarin e Kosovës Ibrahim Rugova, kryeministrin Bajram Kosumi dhe liderët e opozitës.
XS
SM
MD
LG