Ndërlidhjet

BRATISLLAVË


Parlamenti sllovak ka miratuar vendimin për shtim të trupave ushtarake në Ballkan. Në kuadrin e KFOR-it në Kosovë, Sllovakia do të nisë dhe 35 forca të tjera ndërsa në Bosnje- Hercegovinë 40. Në 2006 Sllovakia drejton misionin e trupave paqeruajtës së BE-së.
XS
SM
MD
LG