Ndërlidhjet

BAGDAD


Situata e rendit në Bagdad paraqitet e qetë një ditë para mbajtjes së zgjedhjeve parlamentare ku 15 milionë irakenë janë thirrur të votojnë për parlamentin e ri që nga rrëzimi i Sadam Hyseinit. Dyqanet, shkollat dhe bankat janë mbyllur për 5 ditë, në kuadrin e masave të sigurisë. Ndërkaq sot në veri të Mosulit nga shpërthimi i një bombe janë vrarë dy policë dhe plagosur 4 të tjerë.
XS
SM
MD
LG