Ndërlidhjet

UASHINGTON


Shtetet e Bashkuara dhe partnerët e tyre evropianë duhet të jenë të përgatitur për t'u qëndruar pranë demokracive të reja në Evropë dhe Azinë Qendrore, dhe t'u rezistojnë diktaturave në rajon, deklaroi ndihmës sekretari i shtetit për Çështjet Evropiane dhe Aziatike Daniel Fried.
Fried gjithashtu tha se Shtetet e Bashkuara dhe Bashkimi Evropian duhet ta zgjidhin statusin përfundimtar të Kosovës, pengesën e fundit për stabilitetin e Ballkanit.
XS
SM
MD
LG