Ndërlidhjet

BEOGRAD


Shqiptarët e Kosovës mund të fitojnë një formë të "pavarësisë" brenda Serbisë, deklaroi presidenti serb Boris Tadiq, duke u përpjekur ta sqarojëqëndrimin e tij lidhur me bisedimet për të ardhmen e Kosovës.
Në një intervistë për AFP, Tadiq tha se ai është i gatshëm "t'i njohë të gjitha të drejtat e shqiptarëve etnikë dhe pavarësinë maksimale të mundshme nga Beogradi, por me kusht të ruajtjes së sovranitetit dhe integritetit territorial të Serbisë".
XS
SM
MD
LG