Ndërlidhjet

KOMBET E BASHKUARA


Kryeprokurorja e Gjykatës së Hagës për ish Jugosllavinë, Carla del Ponte pritet të kritikojë Serbinë e Malin e Zi për mungesë bashkëpunimi në seancën e rradhës të Këshillit të Sigurimit. Arrestimi i javës së kaluar i ish gjeneralit kroat Ante Gotovina ka rritur presionin mbi Beogradin për arrestimin e Ratko Mlladiçit dhe Radovan Karaxhiqit.
Këshilltari i Del Pontes ka deklaruar se Gjykata nuk është e kënaqur as me dokumentat e ofruara nga Beogradi lidhur me rastin e Millosheviçit.
XS
SM
MD
LG