Ndërlidhjet

TIRANË


Qeveria e Shqipërisë është e vendosur të ndryshojë imazhin e vendit si burim i trafikut të njerëzve. "Kjo është një luftë e gjatë, por jemi të vendosur të ndryshojmë imazhin negativ", ka deklaruar në një intervistë për agjencinë e lajmeve AP, zëvendësministrja e brendshme Iva Zajmi.
"Duhet të përmirësojmë bashkërendimin dhe të ndërgjegjësojmë strukturat përkatëse se lufta kundër trafikut të njerëzve është përparësi kyçe", tha Zajmi.
XS
SM
MD
LG