Ndërlidhjet

BRUKSEL


Bisedimet rreth buxhetit që do zhvillohen gjatë takimit të rradhës të Bashkimit Evropian do të jenë të vështira, ka deklaruar Tony Blair.
Blair, qeveria e të cilit ka presidencën e rradhës së Bashkimit Evropian deri në fund të vitit kishte sjellë një projekt që nuk është miratuar.
"Mendoj se të gjithë e kuptojnë se buxheti kërkon ndryshime dhe reforma në plan afatmesëm dhe afatgjatë. Mendoj se do jenë negociata të vështira, por do të bëjmë më të mirën që të arrijmë në një marrëveshje", tha Blair.
XS
SM
MD
LG