Ndërlidhjet

UASHINGTON


Forcat e Shteteve të Bashkuara në Irak me gjasë në fillim të vitit të ardhshëm do të zvogëlohen prej 150 mijë në nivelin 138 mijë, është shprehur komandanti i trupave amerikane në Irak, George Casey, raporton agjencia Reuters. Ai ka thënë se lidhur me këtë çështje do ta vlerësoj situatën dhe gjatë javëve të ardhshme do të bëj rekomandime.
XS
SM
MD
LG