Ndërlidhjet

BRUKSEL


Bashkimi Evropian duhet ti japë Maqedonisë sinjal pozitiv duke i dhënë statusin e kandidatit për pranim, ka thënë sot Ministri i jashtëm i Luksemburgut, Jean Asselborn. Ai mëtutje u shpreh se çështja e Maqedonisë dhe mospajtimet lidhur me buxhetin nuk janë të lidhura.
XS
SM
MD
LG