Ndërlidhjet

MUZAFFARABAD


Natoja ka kumtuar se operacionet humanitare për banorët e goditur nga tërmeti në Pakistan po zhvillohen me intensitet të plotë. Në kumtesë poashtu thuhet se personeli mjekësor i kërkuar tashmë është në vendin e duhur, ndërsa njësitë e xhenios po riparojnë shkolla, rrugë dhe ura para se të filloj dimri i plotë në këtë pjesë të Pakistanit.
Bëhet e ditur se tashmë në Pakistan janë afro 1 mijë pjesëtarë të Natos.
XS
SM
MD
LG