Ndërlidhjet

JOHANESBURG


Autoritetet në Afrikën Jugore thonë se së paku 20 vetë kanë humbur jetën dhe 77 të tjerë janë lënduar kur një autobus përplotë me udhëtarë u rrokullis dhe ra në lumë. Thuet se shoferi kishte humbur kontrollin bndaj autobusit. Policia ka kumtuar se mund të ndodhë që numri i viktimave nga ky incident i sotëm të rritet.
XS
SM
MD
LG