Ndërlidhjet

UASHINGTON


Ambasadori i Irakut në Kombet e Bashkuara, Samir Sumaidaie tha mbrëmë vonë se zgjedhjet e pardjeshme kanë shënuar fillimin e fundit të dhunës terroriste në këtë vend.
Ishte një ditë e madhe e lirisë. Mendoj se ishte një pikë kthese në fillimin e fundit të terrorizmit në Irak- tha ambasadori Sumaidaie, në Shtëpinë e bardhë, pas një takimi me presidentin amerikan, George Bush. Dhe lideri syni Adnan al-Dulaimi tha për gazetarët se zgjedhjet ishin një sukses.
XS
SM
MD
LG