Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti George Bush ka pranuar se ka firmosur një urdhër sekret i cili lejonte përgjimin e popullit amerikan, pas sulmeve të 11 shtatorit të 2001. Në fjalimin e përjavshëm në radio, presidenti amerikan e cilësoi këtë masë si një mjet jetësor në mbrojtje të SHB kundër një sulmi të ngjashëm.
"Ky është program i lartë i klasifikuar si qenësor për sigurinë e kombit tonë. Propozimet e tij parandalojnë sulmet terroriste kundër SHBA, miqve dhe aleatëve tanë.-tha presidenti Bush.
XS
SM
MD
LG