Ndërlidhjet

BAGDAD


Kryeministri iraken Ibrahim Jaafari i bëri sot thirrje synitëve të bashkëpunojnë me shiitet në parlamentin e ri të vendit. Jaafari kërkoi që "vëllezërit e Mosulit, Ramadit dhe Tikrit ë punojnë me vellezërit e Najafit, Kerbelasë dhe Hillës".
Ndërkaq lideri syni Adnan Al Dulami tha për gazetarët në Bagdad se zgjedhjet ishin një sukses.
XS
SM
MD
LG