Ndërlidhjet

BAGDAD


Një seri bombash kanë goditur gjatë natës dhe në mëngjes, disa qytete irakene. Si pasojë e sulmeve kanë mbetur të vrarë 17 persona, mes të cilëve 11 anëtarë të forcave të sigurisë. Policia njoftoi gjithashtu se dhe një politikan shiit u qëllua për vdekje në Bagdad.
XS
SM
MD
LG