Ndërlidhjet

JERUZALEM


Presidenti izraelit Moshe Katsav akuzoi sot BE-në, se ka treguar dobësi dhe hezitim në bisedimet për çështjen e programit bërthamor të Iranit. Presidenti tha se Irani është duke u përpjekur ta shfrytëzojë këtë dobësi për të përparuar në prodhimin e armëve të shkatërrimit në masë. Komentet e Katsavit i paraprijnë çeljes së bisedimeve mes BE-së dhe Iranit për programin bërthamor.
XS
SM
MD
LG