Ndërlidhjet

GROZNY


Ministria e brendshme në Çeçeni njoftoi se policia ka arrestuar 4 persona të kërkuar si anëtarë të një grupi të armatosur ilegal. Në banesat e tyre policia gjeti eksploziv dhe armë. Ndërkaq dhe në republikën fqinje të Ingushetisë, forcat e sigurisë njoftuan se kanë zbuluar eksploziv i cili ishte planifikuar për tu vendosur në hekurudhë.
XS
SM
MD
LG