Ndërlidhjet

ALMA-ATA


Opozita kazake i ka kërkuar gjykatës së lartë të Kazakistanit të anullojë rezultatet e zgjedhjeve presidenciale, ku u rikonfirmua presidenti Nursulltan Nazarbayev. Sipas lëvizjes opozitare" Për një Kazakistan të lirë" zgjedhjet duhet të shpallen antiligjore dhe të pavlefshme. Dhe komuniteti ndërkombëtar i ka cilësuar të gabuara zgjedhjet presidenciale.
XS
SM
MD
LG