Ndërlidhjet

TIRANË


Një shpërthim i fuqishëm goditi mbrëmë zyrat e gazetës së pavarur tiranase, Shekulli, duke shkaktuar dëme materiale por jo edhe lëndimet ë gazetarëve, ka thënë policia. Albert Dervishi nga policia shqiptare tha sot se "shpërthimi ishte i natyrës kriminale dhe se policia po zhvillon hetime". Siç informon mëtutje agjencia FP, redaktori i kësaj gazeta, Robert Rakipllari tha se ai beson se sulmi paraqiste një vërejtje për këtë redaksi, që gjithherë e thotë të vërtetën për qeverinë dhe për opozitën.
XS
SM
MD
LG