Ndërlidhjet

TIRANË


"NATO është e gatshme të reagojë për të mundësuar sigurinë në Kosovë gjatë negociatave për statusin e ardhshëm por nuk pret ndonjë "problem të madh". deklaroi në Tiranë, Komandanti Suprem i Forcave të NATO-s, gjenerali amerikan James Jones, pas takimit me ministrin shqiptar të mbrojtjes Fatmir Mediu. Ky i fundit tha se "Shqipëria shpreson të marrë një ftesë nga NATO" në samitin e 2008, kur dhe shpallen planet e zgjerimit. Mediu tha se Shqipëria ka modernizuar forcat e saj të armatosura në përgatitje për anetarësim.
XS
SM
MD
LG