Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

BEOGRAD


KFOR mbetet i përkushtuar në krijimin e ambjentit të sigurt për gjithë qytetarët e Kosovës, ndërsa NATO-ja "është e gatshme për vitin e ardhshëm" kur do të zhvillohen negociatat për statusin e ardhshëm të Kosovës, ka deklaruar komandanti i Forcave të Bashkuara të NATO-s, me qendër në Napoli.
Admirali Harry Ulrihc i bëri këto komente pas takimit me ministrin e jashtëm serbo-malazez Vuk Drashkoviç.
Ulrihc gjithashtu tha se Serbia dhe Mali i Zi duhet të institucionalizojnë reformën e sistemit të mbrojtjes, dhe të profesionalizojë armatën.
XS
SM
MD
LG