Ndërlidhjet

BAGDAD


Ushtria amerikane në Irak bën të ditur se janë liruar 8 të dënuar që ishin zyrtarë të rregjimit të Sadamit. Sipas kolonel-leitnant Barry Jonson të liruarit gjenden në kushte sigurie, por ai nuk sqaroi identitetin e tyre. Sipas televizionit Al –Arabiya, nje numër i të liruarve i përkisnin disa ministrave të qeverisë së Sadamit, dhe njerëzve të afërm të tij, te cilët pas daljes nga burgu kanë lëshuar Irakun.
XS
SM
MD
LG