Ndërlidhjet

KAIRO/BAGDAD


Grupi ekstremist Armata Islamike e Irakut, thotë se ka vrarë një shtetas amerikan, që e kishin rrëmbyer ditë më parë në Irak. Në kumtesën e publikuar në internet grupi ka thënë se ka ekzekutuar amerikanin e zënë peng, Ronal Schulz. Nga Bagdadi sot raportohet për dy sulme të ndara nga të cilat u vranë 5 persona dhe u plagosën 11 të tjerë. Ndër të plagosurit ishin edhe dy zyrtarë lokalë të Bagdadit.
XS
SM
MD
LG