Ndërlidhjet

BAGDAD


I gjithë Iraku është përfshirë nga protesta kundër vendimit të qeverisë për rritjen e çmimit të rrymës, gazit, dhe naftës, afro 5 herë më shumë se çmimi i pritshëm. Policia ka qëlluar në ajër në jug të Bagdatit për të shpërndare protestuesit. Ndërkaq në qytete të tjera demostruesit, bllokuan disa rrugë kryesore nacionale.
XS
SM
MD
LG