Ndërlidhjet

MOSKË


Kryeministri rus dhe ai ukrainas kanë dështuar në arritjen e një marëveshjeje për rritjen e çmimit teë gazit natyror nga Rusia. Kryeministri i Ukrainses Yuri Yekhanurov u përpoq te zgjidhte këtë çështje në Moskë me homolgun rus Mikhail Fradkov. Shteti rus ka monopolin e gazit dha ka planifikuar të rrisë çmimin për tregjet e Ukrainës deri në 230 dollarë per 1 mije meter kub.
XS
SM
MD
LG