Ndërlidhjet

BRUKSEL


Bashkimi Evropian tha se Gjermania, Franca dhe Britania pritet të nisin bisedimet me Iranin të mërkurën për programin bërthamor. Zëdhënësja e përfaqësuesit të lartë të BE-së për politike të jashtme dhe siguri, Solana, Cristina Gallach tha se bisedimet mund të mbahen në mënyrë diskrete dhe në nivel drejtorësh politike në Vjenë.
XS
SM
MD
LG