Ndërlidhjet

BAGDAD


Nje marins amerikan u vra dje gjatë luftimeve në Irakun Qendror. Sipas njoftimit të ushtrise së SHBA, ushtari u vra me armë të vogla në qytetin e Ramadisë.
Po sot nga Bagdadi raportohet se nga dy sulme të ndara u vranë 5 persona dhe u plagosën 11 të tjerë, mes të cilëve edhe dy zyrtarë lokalë të Bagdadit.
XS
SM
MD
LG