Ndërlidhjet

SOFJE


Ministri i jashtëm i Shqipërisë Besnik Mustafaj shprehu sot shpresën se bisedimet për statusin e Kosovës mund të kulmojnë në mesin e vitit të ardhshëm me pavarësi.
"Ne mbështesim të dërguarin special të Kombeve të Bashkuara për bisedimet e statusit Marti Ahtisari për një rezultat të shpejtë të bisedimeve. Cdo zgjatje e tyre do të rëndonte mbi proçesin dhe ne shpresojmë se në mesin e 2006 do të jetë afati përmbyllës i tyre"-tha Mustafaj në një konferencë për gazetarët në Sofje.
XS
SM
MD
LG