Ndërlidhjet

MOSKË


Ministria e Jashtme e Maqedonisë Ilinka Mitreva ka mbërritur në Moskë për të diskutuar marëdhëniet bilaterale dhe gjendjen në Ballkan me autoritetet e larta ruse. Temë e veçantë, që do të trajtohet në detaje mes Mitrevës dhe homologut rus Seregy Lavrov, do të jetë proçesi i bisedimeve për statusin e Kosovës. Vizita e kryediplomates maqedonase do të fokusohet dhe në bashkëpunimin ekonomik mes Rusisë dhe Maqedonisë.
XS
SM
MD
LG