Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Zëvendëspresidenti Dick Cheney vizitoi sot Pakistanin, ku u takua me presidenti e vendit Pervez Musharaf. Zyrtari i lartë amerikan shprehu keqardhjen e thellë për viktimat e tërmetit të tetorit, si dhe solidaritetin e SHBA-së ndaj Pakistanit. Musharaf falenderoi Amerikën për mbështetjen e dhënë në kohën e duhur.
XS
SM
MD
LG