Ndërlidhjet

BAKU


Presidenti i i Azerbaxhanit Ilham Aliyev dhe homologu i tij iranian Ahmadinejad inaguruan sot gazësjellësin që transporton gaz natyral nga Irani në Nakhichevan. Në qendër të ceremonisë ishte nënshkrimi i marëveshjes mes dy presidentëve për bashkëpunimin në sektorin e energjisë, ndërsa Ahmadinejad theksoi se Irani dhe Azerbaxhani janë dy vende mike që po forcojnë marëdhëniet mes tyre.
XS
SM
MD
LG