Ndërlidhjet

VJENË


Komisionerja e BE-së për politikë të jashtme, Benita Ferrero-Valdner është shprehur se bisedimet për statusin e Kosovës mund të zgjasin më tepër se një vit.
Më tutje, siç transmeton agjensia austriake APA, ajo ka thënë se "standartet duhet të plotësohen " dhe ka shpjeguar se "zbatimi i standarteve duhet të bëhet paralelisht me bisedimet për status".
XS
SM
MD
LG