Ndërlidhjet

SOFJE


Sot në Bullgari u kthye kontigjenti me 105 trupa nga Iraku. Deri në 31 dhjetor do të kthehen të gjithë forcat bullgare të misionit ndërkombëtar paqeruajtës në Irak. Prej dy vjetësh trupat bullgare ishin vendosur nëe jug të Bagdatit. Po sot dhe Ukraina njoftoi kthimin e plotë të trupave të saj nga Iraku deri në fund të këtij viti.
XS
SM
MD
LG