Ndërlidhjet

VLADIKAVKAZ


4 ushtarë rusë dhe një polic lokal çeçen mbetën të vrarë nga luftimet e dhunshme në Çeçeni.Gjatë 24 orëve të fundit është rënduar konflikti mes trupave ruse dhe luftëtarëve çeçene në zona të ndryshme të vendit. Ndërkaq autoritetet e Kremlinit thonë se kanë gjendjen nën kontroll, ndërsa raportet nga Çeçenia thonë se trupat ruse po pësojnë humbje nga rebelet.
XS
SM
MD
LG